wwwwwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww Duce vestea: aciditatea si bolile
Se afișează postările cu eticheta aciditatea si bolile. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta aciditatea si bolile. Afișați toate postările

joi, 18 august 2011

Cura de apa va da sanatate




ACIDITATEA SI BOLILE !
 Mai jos sunt cateva explicatii extrase dintr-o revista de stiinta (Ion Life Detox News nr.7/2004), care explica de ce ne ingrasam, ne imbolnavim si imbatranim.
 In ultimii 30 de ani, japonezii si coreenii s-au bucurat de beneficiile aduse sanatatii si conditiei fizice de apa ionizata, restul lumii afland de ea doar de cativa  ani. Poate ca cel mai uimitor aspect al fenomenului numit 'apa  ionizata' este ca, in Japonia, o familie din 5 consuma apa ionizata. Noi toti avem prea multa aciditate. Hrana pe care o consumam arde impreuna cu oxigenul din celule pentru a produce energie. Dupa ardere, hrana se transforma in reziduuri acide, iar celulele le depoziteaza in circuitul sanguin. Corpul nostru elimina aceste reziduuri prin urina, respiratie si transpiratie, restul fiind depozitate de-a lungul vaselor de sange si tesuturi.