wwwwwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww Duce vestea: elena
Se afișează postările cu eticheta elena. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta elena. Afișați toate postările

vineri, 12 august 2011

Bancuri romanesti noi si tari (2)



Obama catre Mubarak
-Hosni, cred ca e timpul sa-ti iei ramas bun de la poporul tau.
Mubarak:
-De ce , unde pleaca?
 
La al 200-lea congres al PDL, Basescu, girbovit de ani si plictisit de povara puterii, se adreseaza participantilor:
- Dragii mei, eu. eu m-am hotarit sa renunt. Propun sa fie aleasa in locul meu prietena mea, Elena!
- Huooo! Huooo!
- Atunci propun sa ma inlocuiasca la presedintie prietenul meu, Boc.
- Huooo! Huooo!
- Smecherilor! Stiam eu ca tot pe mine ma vreti!!!
 
În timpul unei lupte, Napoleon zice cãtre ostaºii lui:
- Soldaþi, am o veste bunã ºi una proastã! Cu care sã încep?
- Cu cea bunã!
- Mâine vã schimbaþi ismenele!
- Ieeeei! ªi cea proastã?
- Le schimbaþi între voi!
 
- Domnu' doctor, mi-e teama ca am probleme cu ochii!
- Ce va face sa credeti asta, domnule?
- Pai, de cand m-am insurat, nu mai vad un ban in casa...

Doi nebuni mergeau prin pustiu. Un nebun il intreaba pe celalalt:
- Tu de ce duci butoiul ala in spate?
- Pai mai beau cate un gat de apa cand imi este sete. Dar tu de ce tarai usa aia de masina in spate?
- Pai cand imi este cald, mai deschid fereastra.

Maria zice intr-o zi:
- Ma Ioane, zi-mi si mie o vorba calda, ca de cand nu te-am mai auzit...
Ion zice:
- Marie, sa te arda focul!

In plina iarna, in apartamentul unei familii care a cerut decuplarea de la centrala care furniza energie termica si electrica, un reporter intreaba:
- Ce faceti daca va este frig?
- Ne strangem in jurul lumanarii.
- Dar daca este foarte frig?
- Ne apropiem si mai mult de ea.
- Dar daca este ger, cu temperatura sub minus 20 de grade Celsius?
- In acest caz, aprindem lumanarea...

Un politist opreste un student pe strada pentru a-i verifica actele:
- Asa, vad ca nu lucram....
- Asa este.
- Inseamna ca trandavim pe banii statului...
- Exact, trandavim.
- Se pare ca suntem studenti?
- Ei, cu asta nu pot sa fiu de acord! Student sunt numai eu!

Vine Ion la Gheorghe si il intreaba:
- Cum poate vaca ta sa dea cate 100 litri de lapte pe zi?
Gheorghe:
- E simplu. Totul depinde de amabilitate. Ma apropii de ea si o intreb: "Ce avem astazi, lapte sau carne?".