wwwwwwwwwwwwwwwwwwww wwwwwwwwwwwwwwwww Duce vestea: fraeri
Se afișează postările cu eticheta fraeri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta fraeri. Afișați toate postările

sâmbătă, 16 iulie 2011

Bancuri noi, bancuri bune, razi cat vrei sa te doara falcile


                                                                
Dialog la Oficiul pentru Plasarea Forţei de muncă.
- Bună ziua, vreau şi eu un loc de muncă.
- Avem ceva foarte bine plătit, dar e mult de lucru.
- Nu, mulţumesc. Dacă am bani, îi dau pe băutură.
- Atunci, avem un loc în care nu prea aveţi de muncă, dar e prost plătit.
- Nu, pentru că dacă am timp, fac rost de bani şi îi dau pe băutură. Nu aveţi ceva unde să muncesc toata ziua şi să fiu prost plătit ?
- Îmi pare rău, dar nu aveţi studii superioare….
O mamă îşi dojeneşte fiul:
- Aha, deci în Spania nu vrei să te duci, în Italia nu vrei să te duci, fotbal nu ştii să joci… Bine mă, atunci dă la facultate…. să ajungem de râsul blocului!